27 marca 2013

self-mutilation
Zamknij oczy. Rozluźnij mięśnie. Głęboko oddychaj. Przestań myśleć. Zapomnij na chwilę o wszystkim. Tak jakby nic nie było.  Teraz zastanów się. Po co to robisz? Co ci to da? Satysfakcjonuje cię to? Bo mnie nie. Nie rozumiem cię i nie zrozumiem po pierwsze dlatego że myślimy różnie a po drugie niedoswiadczyłam tego co ty i nigdy nie doświadczę. Mogę myśleć nad tym krócej,dłużej ale to będą tylko głupie domysły,bo nigdy nie poczuję tego co ty,niewadomo jak bardzo bym chciała,niewiadomo co bym robiła nie dam rady! Samookaleczanie nic ci nie da. Tniesz się bo cierpisz,ciężko ci,nie dajesz sobie rady. Nikt nie powiedział że życie będzie piękne jak w bajkach,proste jak dospanie cukru do kawy. Zadajesz sobie ból,okaleczasz się by ci ulżyło a może i po to aby zapomnieć. Nie wiem. Nie wiem co tobą kieruje. Tniesz się bo jesteś słaby,słaby emocjonalnie,to wszystko cię przerasta. Ale pamiętaj. Oparcie masz w rodzinie,przyjaciołach. Oni martwią się o ciebie,zależy im na tobie. Chcą dla ciebie jak najlepiej. Zdarzają się kłótnie,to jest nieuniknione. Ale mimo to zawsze ci pomogą.Nie jesteś sam ze swoimi problemami. Ulżyj sobie. Teraz! Jeżeli ci to pomoże to krzycz,zrób to co ci pomoże. Idź. Zrób to co uważasz za słuszne,ale pamiętaj że na świecie są jeszcze takie osoby którym na tobie zależy. Nie rób głupstw. Wiem że to nie jest proste. W tych czasach nic nie jest proste. Nic nie jest pewne. Lepiej już nie będzie na świecie. Ale lepiej może być z tobą,u ciebie.  Uwierz w to! Uwierz w siebie! Blizny zostaną ci na zawsze. Staną się częścią ciebie,nieodłączalną częścią ciebie. Chcesz zapomnieć o tym a to jedynie będzie ci o tym co złe przypominać. Będziesz chciał zasłaniać pocięte ręce ale wtedy będzie zapóżno. Pierw myśl potem rób. Wiem że to nie jest łatwe,sama mam z tym problem. Ale tak będzie lepiej. To jest lepszą alternatywą nim robienie a potem myślenie.I żałowanie potem wszystkiego.Wiem że jest ci ciężko,nie wiem jak,ale wiem że jest.Chciałabym ci pomóc. I to bardzo,ale często nie mogę do ciebie dojść.Nie chcesz pomocy,uważasz że jesteś tylko ty,że dasz sobie radę ale to nie jest prawda!!Potrzebujesz pomocy pewnie będziesz mi teraz zaprzeczać ale to bezsensu. Ja wiem ty wiesz że potrzebujesz pomocy,potrzebujesz się komuś wygadać. To ci pomoże ulżyć choć odrobinkę.Lepsze to niż nic. Nie zamykaj się. Wiem że to z pewnością nie jest łatwe,to co przeszłeś,te złe chwile. Wiem że nie jest łatwo ale proszę nie rób tego bo za kilka lat będziesz tego żałować.Proszę!


Close your eyes. Relax your muscles. Deep breathe. Stop thinking. Forget for a moment about everything. As if nothing happened. Now think about it. Why are you doing this? What does that give? Satisfy you? Because I do not. I do not understand and do not understand, firstly because we think differently and secondly no experience what you and never to experience. I think about it less, but it will no longer just a stupid guess, because I never feel what you, do not know how much I wanted, who knows what I did not do it! Self-harm is not anything you can. Because you cut the pain, hard for you, do not give the advice. Nobody said that life would be beautiful as in fairy tales, simple as dospanie sugar maker. Ask yourself the pain, mutilation to be relieved as you can and just to forget. I do not know. I do not know what drives you. You cut because you're a weak, weak emotionally, it's all beyond you. But remember you have a family backrest, friends. They're worried about you, care about you. They want the best for you. There are arguments, it is inevitable. But even though it's always help.No you are alone with their problems. Unburden himself. Now! If it will help you to scream, do what you will. Go. Do what you think is right, a'le remember that in the world there are still such people that care about you. Do not do anything foolish. I know it is not easy. In those days, nothing is simple. Nothing is certain. There will be no better in the world. But better to be with you, with you. Believe it! Believe in yourself! Scars are you forever. They will become part of you, part of you inseparable. Do you want to forget about it and it is only you that remember the bad. You will want to cover the cut hands but then it will be too late. The first thought then do it. I know it is not easy, I have the same problem. But it will be better. This is a better alternative to doing it and then regret later .I it is hard for you, I do not know how, but I know that jest.T want help. And it very much, but often you can not go .No want to help, you're just you, that you can handle it but it is not true!'ll Probably need help to deny me now, but it's nonsense. I know you know that you need help, you need someone to talk. This will help relieve even oa little bit .Better than nothing. Do not close up. I know it certainly is not easy, what go those bad moments. I know it's not easy but please do not differ that because in a few years will be the regret. Please!
41 komentarzy:

 1. Bardzo dobrze napisane!
  Zapraszam do mnie

  OdpowiedzUsuń
 2. Świetnie napisane
  PS
  Tak dla ścisłości, w ostatnim zdaniu zabrakło "b" - "proszę nie RÓ tego"

  OdpowiedzUsuń
 3. hey there u've got a gr8 blog.. want to follow eachother??? if so follow me and let me know i'll follow back for sure.. :) maybe we can follow eachother on lookbook and facebook too..

  OdpowiedzUsuń
 4. bardzo dobrze napisane. :>

  OdpowiedzUsuń
 5. Jej. Przerażająca troszkę ta notka. I te gify, brrr
  pretty-and-colour.blogspot.com

  OdpowiedzUsuń
 6. uwielbiam twoje posty c;

  OdpowiedzUsuń
 7. przeraża mnie cięcie się... nigdy nie robiłam i nie będę tego robić

  OdpowiedzUsuń
 8. eeef.. to jest masakryczne. i w ogóle nie jest miłe, gdy się an to patrzy. Odrażające..^^
  Ale z tego ludzie się musza az leczyć..
  Pozdrawiam serdecznie


  Miśka

  OdpowiedzUsuń
 9. trochę przerażająca notka, chyba potrzebujesz rozmowy...

  OdpowiedzUsuń
 10. nie zawsze są jacyś ludzie, którym na Tobie zależy, czasem nie ma z kim pogadac... Ale to i tak najgłupsza próba rozwiązania problemu jaką znam.

  OdpowiedzUsuń
 11. Genialne opisane, aż się ciekawie czytało :)

  http://so-fucking-true.blogspot.com/

  OdpowiedzUsuń
 12. Tekst zmusza do refleksji.. :)

  OdpowiedzUsuń
 13. I wish I could understand better your post!
  Come back soon to visit me on Cosa Mi Metto???
  Win 100euros to spend a Zara"!!

  OdpowiedzUsuń
 14. Jeju jak pięknie napisane..Mam takie samo zdanie w sprawie okaleczania się jak Ty.
  http://mybeautifuleveryday.blogspot.com

  OdpowiedzUsuń
 15. Zgadzam się z tobą.
  dobry temat na post. skłania do refleksji :) Obserwujemy?

  OdpowiedzUsuń
 16. świetny post! prowadzisz ciekawego bloga;)

  OdpowiedzUsuń
 17. Nice post! =)


  http://mayitapink.blogspot.com.es/

  OdpowiedzUsuń
 18. ja mam z tym najwiekszy problem, najpierw robie, potem mysle -_-
  :)

  OdpowiedzUsuń
 19. świetny post!! życie jest ciężkie, piękne są tylko chwile, ale nie można NIGDY się poddawać, bo popadanie w depresję, zadawanie sobie bólu, zamykanie się w sobie nigdy nie rozwiąże problemów tylko jeszcze pogorszy sytuację. Warto żyć, dążyć do celu, bo zawsze jest ktoś, kto nas kocha ;)

  OdpowiedzUsuń
 20. Cześć, wiem, że nikt nie lubi spamu, ale jeśli on jest przydatny? Zapraszam do wzięcia udziału w konkursie http://insuperable-blog.blogspot.com/2013/03/urodzinkowy-konkurs.html, do wygrania Loreal Super Liner Gel Intenza 24H Żelowy eyeliner z pędzelkiem Pure Black. !Wygrywają 3 osoby!

  OdpowiedzUsuń
 21. Pięknie napisane, poetyckie :)

  OdpowiedzUsuń
 22. thnx for following.. followed u back.. :)

  OdpowiedzUsuń
 23. To troszkę straszne... Jeszcze te zdjęcia i gify...

  OdpowiedzUsuń
 24. dobrze napisane ale to jednak temat rzeka..

  OdpowiedzUsuń
 25. Zmuszasz większość nas do refleksji tym co piszesz...Mądra notka-to trzeba przyznać

  OdpowiedzUsuń
 26. CIEKAWY post ; ) I mądrze napisane oczywiście ;*

  OdpowiedzUsuń
 27. Tak to juz jest, z okaleczaniem to ciezka sprawa bo jest to jakas ucieczka, w taki sposob osoby daja ujscie swojej frustracji, pomaga pozbyc sie bolu chociaz na chwile.

  Pamietajcie jednak, ze najlepiej dac znac specjaliscie jezeli znacie kogos kto sie okalecza, pomoc takiej osobie to ciezka odpowiedzialnosc i czesto nie jestesmy przygotowani na co co ze soba niesie... Depresja to tragedia

  Pamietajcie, ze zawsze po deszczu wychodzi slonce, i z kazdej sytuacji jest wyjscie, lepsze wyjscie.

  OdpowiedzUsuń
 28. strasznie mnie zaciekawiło, mimo, że to przerażające, ale niektórym się wydaje, ze to jedyne wyjście...

  OdpowiedzUsuń
 29. mam identyczne zdanie na ten temat. jest wiele rozwiązań by wyjść z problemów, kłopotów. nie trzeba się okaleczać... pozdrawiam:)

  OdpowiedzUsuń
 30. ciekawy post:) fajny tekst:) warty uwagi

  OdpowiedzUsuń
 31. cięcie się to nie rozwiązanie tak samo jak samobójstwo, przynajmniej ja tak uważam c:

  OdpowiedzUsuń
 32. this is a really serious and important message... interestinf post!

  ♥ Margherita ♥

  Frivolezze Provinciali

  FACEBOOK PAGE

  OdpowiedzUsuń

NIE REKLAMUJ SWOJEGO BLOGA!
Jeżeli chcesz spamować zrób to w zakładce SPAM.
Pomyśl za nim coś napiszesz!
Nie uznaje "obserwacje za obserwację"
Bądz szczera/-y

Feel free to comment and follow each other.